حذف پسورد ویندوز 10 بدون استفاده از سی دی و از طریق cmd

تبلیغات

درباره وب


امکانات وب


حذف پسورد ویندوز 10 بدون استفاده از سی دی و از طریق cmd

معمولا ما برای حفظ حریم خصوصی و محافظت از اطلاعات شخصی خود در سیستم‌ها، از password استفاده می‌کنیم. اگر به درستی بدانیم که چگونه  یک پسورد قدرتمند برای کامپیوترمان در نظر بگیریم، امکان هک شدن سیستم ما به میزان زیادی کاهش خواهد یافت. اما اگر رمز عبور رایانه‌ی خود را فراموش کنید، چه باید کرد؟ چطور می‌توانیم بدون عوض کردن ویندوز و از دست رفتن بخشی از اطلاعات، وارد سیستم شده و رمز را تغییر دهیم؟

در چنین مواقعی ما باید رمز عبور خود را شکسته و وارد سیستم شویم. بطوری که بدون نیاز به رمز عبور فعلی آن را حذف کنیم و رمز عبور جدیدی را ایجاد کنیم. این کار با استفاده از فایل نصبی ویندوز 10 (سی دی ویندوز) امکان پذیر است. اگر می‌توانید سی دی را تهیه کرده و مشکل را حل نمایید. اما در غیر این صورت می‌توانید ویندوز را دانلود کرده و بر روی فلش بوتیبل شده‌ای بریزید تا بتوانید با استفاده از آن پسورد ویندوز 10 را حذف کنید، آن هم بدون سی‌دی و از طریق  cmd

حذف پسورد ویندوز 10 از طریق cmd

این مراحل را، با استفاده از فلش بوتیبل شده و یا سی دی ویندوز 10 انجام داده و از آن برای شکستن پسورد خود استفاده کنید.

 1. پس از آن که سی دی را درون دستگاه قرار داده و یا فلش ویندوز را به آن متصل نمودید، سیستم خود را بوت کنید.
 2. سپس روی Next کلیک کنید تا از صفحه انتخاب زبان و ... عبور کنید.
 3. در ادامه صفحه‌ای برای شما نمایش داده خواهد شد که دارای دو گزینه‌ی Install now و Repair your windows است.  Install now  ویندوز قبلی را از کامپیوتر شما پاک می‌کند و ویندوز جدید را روی آن نصب می‌کند. اما ما به این گزینه نیاز نداریم. کافی است روی Repair your windows کلیک کنید تا بتوانید ویندوز فعلی خود را بازسازی کنید.
 4. در ادامه سه گزینه خواهید دید که باید از بین آن‌ها گزینه‌ی دوم یعنی Troubleshoot را انتخاب کنید.
 5. روی Advanced options کلیک کنید.
 6. Command Prompt  را انتخاب کنید تا وارد خط فرمان CMD شوید. روش سریع‌تری برای رسیدن به پنجره‌ی CMD  نیز وجود دارد. (استفاده از کلید میانبر shift+f10 پس از مرحله 1 ).
 7. به گزارش مقاله راهنمای خرید سرور اختصاصی ویندوز سایت دانلود سافت ور برای حذف پسورد ویندوز 10 با cmd در این صفحه، به ترتیب دو دستور زیر را وارد کنید و بعد از هر یک Enter بزنید. دقت داشته باشید که به جای حرف C باید نام درایوی که ویندوز شما بر روی آن نصب است، را تایپ کنید.

move c:windowssystem32utilman.exe c:

copy c:windowssystem32cmd.exe c:windowssystem32utilman.exe

 

 1. سپس بدون استفاده از فلش و یا سی دی سیستم خود را مجدداً راه اندازی کنید.
 2.  در صفحه‌ی ورود روی آیکون Ease of access کلیک کنید تا مجدداً صفحه‌ی CMD ‌را مشاهده کنید.

 

 1. دستور زیر را تایپ کرده و به جای <useame> نام کاربری دلخواه و به جای <password> رمز عبور جدید خود را وارد کنید.

net user <useame> <password>

 1.  به این ترتیب پسورد ویندوز 10 بدون سی دی و از طریق cmd حذف شده و پسورد جدید برای شما جایگزین می‌شود. حالا می‌توانید پنجره‌ی خط فرمان را ببندید و با استفاده از نام کاربری و رمز عبور جدید خود وارد سیستم شوید.

در نتیجه با انجام این روش‌ها به راحتی و بدون نگرانی در مورد اطلاعات خود، می‌توانید به حذف پسورد ویندوز 10 و بدون تعویض ویندوز سیستم خود دوباره از همان ویندوز قبلی استفاده کنید.


برچسب‌ها:

صفحات سایت